Οι παρεμβάσεις που πραγματοποιεί τις τελευταίες ημέρες η Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, με το ανθρώπινο δυναμικό και τα μηχανήματα του Αμαξοστασίου της Περιφερειακής Ενότητας Καστοριάς συνεχίζονται.
Πιο συγκεκριμένα, οι εργασίες που εκτελέστηκαν αφορούσαν :
· Κατασκευή αναχώματος για την πλήρωση του αρδευτικού δικτύου Πενταβρυσου.
![](https://kastoria.pdm.gov.gr/wp-content/uploads/2023/07/Pentavrisos-4.jpg)
![](https://kastoria.pdm.gov.gr/wp-content/uploads/2023/07/wp-Pentavrisos-6.jpg)
![](https://kastoria.pdm.gov.gr/wp-content/uploads/2023/07/Pentavrisos-3.jpg)
![](https://kastoria.pdm.gov.gr/wp-content/uploads/2023/07/Pentavrisos-1.jpg)
· Αναδασμός στην περιοχή Αγίου Αντωνίου.
![](https://kastoria.pdm.gov.gr/wp-content/uploads/2023/07/Anadasmos-Ag-Antoniou-7.jpg)
![](https://kastoria.pdm.gov.gr/wp-content/uploads/2023/07/Anadasmos-Ag-Antoniou-3.jpg)
![](https://kastoria.pdm.gov.gr/wp-content/uploads/2023/07/Anadasmos-Ag-Antoniou-6.jpg)
![](https://kastoria.pdm.gov.gr/wp-content/uploads/2023/07/Anadasmos-Ag-Antoniou-5.jpg)
![](https://kastoria.pdm.gov.gr/wp-content/uploads/2023/07/Anadasmos-Ag-Antoniou-2.jpg)
![](https://kastoria.pdm.gov.gr/wp-content/uploads/2023/07/Anadasmos-Ag-Antoniou-1.jpg)
Αντίστοιχες εργασίες θα συνεχίσουν να υλοποιούνται ανάλογα με τις ανάγκες της κάθε περιοχής.
Η Περιφερειακή Αρχή με διαρκείς παρεμβάσεις ενισχύει την οδική ασφάλεια και βελτιώνει τις υποδομές συνδεσιμότητας και προσβασιμότητας της περιοχής, έχοντας ως απόλυτη προτεραιότητα την προστασία της ανθρώπινης ζωής.