Ανακήρυξη Συνδυασμών Βουλευτικών Εκλογών 20ης Σεπτεμβρίου 2015

Ενόψει των γενικών βουλευτικών εκλογών της 20ης Σεπτεμβρίου 2015 στην εκλογική περιφέρεια Καστοριάς ανακηρύχτηκαν οι κάτωθι συνδυασμοί κομμάτων με τους υποψηφίους τους:

 

1. ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1. ΤΕΛΙΓΙΟΡΙΔΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ του Ιωάννη

2. ΜΠΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Δημητρίου

3. ΚΟΥΤΙΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Ιωάννη

4. ΧΑΤΖΗΖΑΜΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου

2. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου

2. ΤΖΗΚΑΛΑΓΙΑΣ ΖΗΣΗΣ του Γεωργίου

3. ΛΙΑΝΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αντωνίου

4. ΓΟΥΛΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Νικολάου

 

3. ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1. ΤΟΥΦΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

2. ΚΟΝΤΟΥ ΕΛΕΟΝΩΡΑ του Γεωργίου

 

4. ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

1. ΛΑΠΟΡΔΑ – ΚΑΡΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Λαζάρου

2. ΣΥΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Κωνσταντίνου

3. ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ του Αριστείδη

4. ΝΤΙΝΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Ευαγγέλου

 

5. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1. ΧΑΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Σωτηρίου

2. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ηλία

3. ΖΕΓΑ ΓΕΩΡΓΙΑ συζ. Λεωνίδα

4. ΜΟΣΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρήστου

 

6. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1. ΠΑΠΑΘΩΜΑ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του Αποστόλου

2. ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Χαράλαμπου

3. ΝΙΚΟΛΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Νικολάου

4. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ανδρέα

 

7. ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

1. ΚΟΥΛΟΓΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Αλκιβιάδη

 

8. ΟΑΚΚΕ-Οργάνωση για την Ανασυγκρότηση του ΚΚΕ

1. ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΓΑΛΑΤΕΙΑ του Δημητρίου

 

9. ΚΟΙΝΩΝΙΑ

1. ΑΛΟΪΖΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ του Ιωάννου

 

10. ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ.)

1. ΚΟΥΛΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του Αθανασίου

 

11. ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Περικλή

2. ΛΙΟΥΖΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Γεωργίου

3. ΖΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

4. ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΗ) του Ιωάννη

 

12. δημιουργία, ξανά! Θάνος Τζήμερος

1. ΠΟΛΥΧΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μαργαρίτη

2. ΑΜΑΝΑΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Νικολάου

 

13. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1. ΤΣΑΔΗΛΑΣ ΘΩΜΑΣ του Κωνσταντίνου

2. ΚΟΡΔΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ του Θεοδώρου

 

14. ΚΚΕ(μ-λ) – Μ-Λ ΚΚΕ – ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

1. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αργυρίου

 

15. ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ – ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας – εκλογική συνεργασία με Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα – Ε.Ε.Κ. & ανένταχτους/ες αγωνιστές/στριες της αριστεράς

1. ΒΟΥΛΓΑΡΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Θεοδώρου

2. ΜΑΝΟΥ-ΓΙΟΛΔΑΣΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Ζήση

3. ΜΑΡΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Λεωνίδα

 

16. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

1. ΒΑΡΣΑΜΗΣ ΚΟΣΜΑΣ του Μιχαήλ

2. ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Σταύρου

3. ΚΩΣΤΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου

4. ΡΑΠΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Χαράλαμπου